Salon i sypialnia

Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?

Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?

Łóżko dla dziecka i jego wybór to zawsze nie lada wyzwanie dla rodziców. Producenci prześcigają się w dostarczaniu nam propozycji, a my nie wiemy jakie łóżko wybrać, aby nasza pociecha cieszyła się nim przez długie lata i po prostu było dla niego wygodne. Sprawdź jakie możliwości masz do wyboru i które z nich okażą się strzałem w dziesiątkę.

Łóżka dla dzieci współcześnie nie zawsze są tradycyjnymi meblami, jakie znamy od lat. Dziś to często bajeczne projekty, które po prostu przypadają do gustu najmłodszym. Mamy szansą na stworzenie stylowej aranżacji w pokoju naszego podopiecznego, stworzenie niepowtarzalnego klimatu, miejsca do inspirującej zabawy, albo urządzenie pokoju w stylu jego ulubionej kreskówki.

Jakie powinno być łóżko dla dziecka

Zanim przejdziemy do opisu wyglądu łóżka dla naszej pociechy, kilka praktycznych wskazówek. Łóżko powinno być przede wszystkim dostosowane do wieku naszego dziecka. Zupełnie inne łóżka przeznaczone są dla 2-3 latków, inne dla nieco starszych dzieci. To szczególnie ważne na pierwszych etapach życia. Dla dzieci najmłodszych oczywiście łóżeczka ze szczebelkami, często będące jednocześnie kołyskami, dla dzieci nieco starszych już nieco większe łóżka, które posłużą im minimum do czasu,kiedy pójdą do szkoły, albo jeszcze dłużej.

Tradycyjne modele, czy niekonwencjonalne kształty?

To pytanie jakie zadajemy sobie najczęściej i ciężko jest udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Łóżka o tradycyjnych kształtach są zawsze bardzo praktyczne i wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe szuflady, w których możliwe jest przechowywanie pościeli. To idealna propozycja dla niewielkich pokoików dziecięcych, która będzie aktualna przez bardzo długi czas.

Łóżko w niekonwencjonalnych kształtach to z kolei szansa na stworzenie baśniowego klimatu oraz miejsca inspirującej zabawy w pokoju naszego dziecka. Pole do popisu w tym zakresie jest nieograniczone, ponieważ możemy wybrać łóżka w dowolnym kształcie. Dla małych kierowców odpowiednie będą łóżka w kształcie wyścigówek, czy wozów strażackich. Małe damy z pewnością ucieszą się z łóżka w kształcie domu księżniczki, czy pełnego egzotycznych zwierzątek. Łóżka mimo iż wyglądają nieco inaczej od tradycyjnych propozycji, to zawsze są niezwykle wygodnie i dopasowane do potrzeb młodego człowieka.

Łóżko i znacznie więcej

W dzisiejszych czasach łóżko może znaczyć znacznie więcej niż tylko miejsce do spania. Współczesne łóżka w niekonwencjonalnych kształtach stają się również przyjaznym maluchowi miejscem do zabawy. Niektóre z nich przyjmują wygląd indiańskiego namiotu, inne wyposażone są w zjeżdżalnie. Czy jest dziecko, które nie byłoby przeszczęśliwe z powodu posiadania takiego mebla u siebie?

Podejmując ostateczną decyzję zawsze warto zaplanować przez jak długi czas łóżko ma służyć w pokoju naszej pociechy i jaką ilością miejsca dysponujemy. Oczywiście, z punktu widzenia dziecka zawsze lepiej mieć bajkowy mebel, w którym codzienny sen stanie się przygodą, ale czasami może warto postawić na ponadczasowość i możliwość dodatkowego zagospodarowania przestrzeni.

Comment here