Porady

Listwy podłogowe – rodzaje, kolory, wymiary

Listwy podłogowe - rodzaje, kolory, wymiary

Zakrycie pustych przestrzeni poprzez montaż przy nich listew podłogowych to powszechnie stosowany, niezawodny sposób na przysłonięcie naturalnie występujących dylatacji między podłogą a ścianami. Oprócz funkcji czysto praktycznej listwy pełnią również ważną rolę estetyczną w architekturze wnętrz.

Pozwalają w prosty sposób wyróżnić nasz dom czy mieszkanie w zalewie bylejakości. Są też dobrą metodą na tanie i sprawne odświeżenie designu każdej przestrzeni, o jakiej pomyślimy. Listwy występują w szerokim spektrum wymiarów i kolorów oraz różnych rodzajach.

Listwy podłogowe – szeroki wybór materiałów

Wśród cokołów przypodłogowych (tak również zwykło się je nazywać) można wyróżnić szereg różnych materiałów, z jakich zostały wykonane. Spotkamy się zatem z listwami:

  • drewnianymi
  • wykonanymi z MDF
  • PCV
  • poliuretanowymi
  • metalowymi (stalowymi, aluminiowymi)
  • ceramicznymi

Szerokie spektrum surowców stosowanych do ich produkcji pozwala stwierdzić, że można je dopasować do każdego wnętrza.

Listwy podłogowe – natura czy tworzywo sztuczne?

Z pewnością atrakcyjną propozycją – ze względu na niską cenę – wydają się być cokoły wykonane z tworzyw sztucznych. Czy jednak są na tyle uniwersalne, że ich wybór będzie trafiony w każdym przypadku? To zależy. Tam, gdzie w grę wchodzą podłogi drewniane zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup listew wykonanych z tego samego surowca. W dobrych sklepach możemy zakupić naprawdę solidne połączenia, np. drewniane listwy z sosnowym rdzeniem i dębowym fornirem dostępne w Parkiet.pl. Tak szlachetna mieszanka to gwarancja jakości i dobrego wyglądu na długi czas. Ciekawą propozycją są również listwy wykonane z MDF, które charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niepodatnością na działanie wilgoci dzięki zastosowaniu specjalnych lakierów ochronnych. Występują również w wielu odmianach – klasycznych, minimalistycznych i frezowanych.

Listwy podłogowe – różnorodność stylów

Interesującą pozycją są z pewnością wspomniane listwy z tworzyw sztucznych. Cokoły MDF są nie tylko tanie, ale występują też w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej. Cena i mnogość stylów pozwala na efektywne użycie ich w miejscach użyteczności publicznej. Z kolei poliuretanowe listwy są dobrą propozycją do podłóg pokrytych płytkami. Świetnie się z nimi komponują.

Listwy podłogowe – dobra jakość gwarancją zadowolenia

Ogromny wybór różnego rodzaju listew i możliwość dopasowania ich do każdego wnętrza to dobra informacja dla każdego, kto akurat wyposaża mieszkanie, albo szuka taniego i szybkiego sposobu na jego odświeżenie. Warto oczywiście postawić na sprawdzone rozwiązania dostępne w dobrych sklepach. Jednym z takich miejsc jest strona sklepu Parkiet.pl. Szeroki asortyment pozwala na dobór naprawdę nieszablonowych połączeń kolorystycznych.

Comment here