Salon i sypialnia

Jasna sypialnia – jak odpowiednio urządzić wnętrze?

Jasna sypialnia – jak odpowiednio urządzić wnętrze?

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Od tego, jak przestrzeń zostanie zagospodarowana, w znaczącym stopniu zależy nasz komfort oraz jakość naszego wypoczynku. Urządzić ją w jasnym, czy może ciemnym stylu? Odpowiadając sobie na ów pytanie, musimy wziąć pod uwagę nie tyle nasze preferencje, ile samą funkcjonalność pomieszczenia. Jeżeli zależy nam na przytulnym, domowym klimacie, jasna sypialnia to strzał w dziesiątkę. Pozwoli nam się wyciszyć oraz odpocząć, a finalnie również zapewni odpowiedniej jakości sen. Jak zatem zabrać się za urządzanie takiego wnętrza i które produkty powinny zwrócić naszą uwagę? Przekonajmy się!

Jasna sypialnia i jej przewaga nad ciemnym wnętrzem

Szereg stylów aranżacyjnych, ogromna gama produktów oraz wariantów kolorystycznych sprawiają, iż urządzając sypialnię, często stajemy przed trudnym wyzwaniem, z którym nie do końca umiemy sobie poradzić. Pierwszym, najważniejszym krokiem podczas tego procesu, jest wybór koloru przewodniego. Oczywiście, zależy on od naszego gustu oraz preferencji, jednak nie zawsze to, co wydaje nam się odpowiednie, sprawdzi się akurat w ów wnętrzu. Dlaczego więc powinniśmy postawić na jasne, stonowane barwy, a nie ryzykować z mocnymi, intensywnymi odcieniami? Odpowiedź jest całkiem klarowna: chcemy, aby sypialnia była przyjemnym miejscem do wypoczynku. Stawianie zatem na zaciemniające, ciężkie kolory nie tylko zmniejszy całe pomieszczenie, ale i spotęguje uczucie zmęczenia. O wiele lepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na uwzględnieniu nieco mocniejszych tonów, jest postawienie na nie w dodatkach. Dywan w intensywnym kolorze, pełna głębi ciemna pościel czy może fotel w żywym odcieniu wspólnie z jasną podłogą oraz ścianami świetnie się uzupełnią, pozwalając nam na uzyskanie satysfakcjonującego efektu.

Urządzanie jasnej sypialni, czyli jak zrobić to dobrze

Decyzja o urządzeniu jasnej sypialni została podjęta, przyszedł zatem czas na dobór komponentów oraz artykułów do aranżacji. Od czego powinniśmy zacząć? Ściany oraz podłogi to kluczowe elementy pomieszczenia, nad którymi zdecydowanie głowimy się najdłużej. W przypadku uprzedniego zdecydowania się na jasne barwy kwestia farb jest zgoła łatwiejsza. Neutralna biel może, choć nie musi, być naszym płótnem, na którym będziemy kolejno malować następne elementy, aby finalnie powstał zadowalający nas efekt, którym zachwycać będą się wszyscy goście. Coraz chętniej jednak sięgamy po beże, pastele czy decydujemy się na wyróżnienie pomieszczenia jedną ścianą stworzoną z paneli dekoracyjnych, imitujących atrakcyjne dla oka struktury. Takie rozwiązanie na pewno nie zaburzy harmonii, będzie jedynie tzw. wisienką na torcie. W przypadku podłóg zdecydowanie lepiej wybrać natomiast naturalne barwy. Nie tylko świetnie wkomponują się w styl ścian, ale i optycznie powiększą całe pomieszczenie, nadając mu przytulnego, domowego charakteru. W co warto więc inwestować?

Panel podłogowy Oregon 5529 – baza, o jakiej marzyłeś!

Kronospan, jeden z liderów branży z artykułami budowlanymi oraz meblarskimi, w swojej ofercie posiada piękne, nietuzinkowe wzory artykułów podłogowych, które z powodzeniem możemy wykorzystać przy urządzaniu jasnej sypialni. Panel podłogowy Oregon 5529 jest częstym wyborem klientów, głównie ze względu na niezwykle łagodny dekor. Użycie tego produktu w naszej sypialni sprawi, iż otrzymamy niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. To uniwersalna, subtelna baza, pozwalająca nam stworzyć zarówno bardziej eleganckie, jak i nieszablonowe wnętrza. Połączenie paneli z pastelami spotęguje efekt, a wzbogacenie o akcesoria w intensywnych barwach dodatkowo je ożywi oraz uczyni jednym z naszych ulubionych pomieszczeń w całym domu.

Dodatki do jasnej sypialni

Urządzenie jasnej sypialni, jak wspomnieliśmy wyżej, to nie lada wyzwanie. Oprócz wyboru podstawowych komponentów oraz zagospodarowaniu podłóg czy ścian istotną rolę pełnią również dodatki i akcesoria. Ich nietuzinkowość sprawdzi się szczególnie w przypadku pomieszczeń urządzanych przy użyciu mniej wyrazistych barw. Nie chcielibyśmy, aby nasza jasna sypialnia była nudna, nieprawdaż? Postawmy więc na kolorowe obrazy czy roślinność. Dodatkowo wzbogaćmy wnętrze o lustra w wyrazistych ramach, które dodatkowo powiększą pomieszczenie. Tak zagospodarowana sypialnia zdecydowanie będzie miejscem, do którego będziemy chcieli wracać.

Comment here