Łazienka

Jakie płytki będą pasować do łazienki w stylu skandynawskim?

Jakie płytki będą pasować do łazienki w stylu skandynawskim?

W skandynawskiej łazience wcale nie trzeba rezygnować z charakterystycznego widoku drewnianej podłogi. Z powodzeniem zastąpią ją płytki przypominające ten materiał.

Styl skandynawski potrafi urzekać. Stanowi idealne połączenie funkcjonalnej prostoty z wysmakowaniem i elegancją. Z jednej strony jest minimalistyczny i stonowany, a z drugiej umożliwia urządzenie naprawdę przytulnych wnętrz. Zwykle kojarzymy go z salonemsypialnią czy jadalnią, utożsamiając z geometrycznymi krzesłami, stołami i regałami, wygodnymi kanapami oraz mnóstwem świec i narzut. I choć w tych pomieszczeniach skandynawska szkoła wnętrzarska sprawdza się wręcz znakomicie, to warto pamiętać, że zgodnie z jej regułami możemy zaaranżować także inne pomieszczenia – na przykład łazienkę.

Łazienka w stylu skandynawskim. Jakie płytki?

Skandynawski design wnętrz nieodłącznie kojarzy się z drewnem, które obowiązkowo powinno znaleźć się na podłodze. W łazience takie rozwiązanie byłoby jednak co najmniej problematyczne – chyba, że zdecydowalibyśmy się na podłogę z drewna egzotycznego. Zdecydowanie wygodniejsze (a zwykle też tańsze) są natomiast płytki. Co ważne, decydując się na ten sposób wykończenia podłogi nie musimy wcale rezygnować z efektu drewna. Na rynku znajdziemy bowiem całkiem sporo modeli do złudzenia imitujących wygląd, a nawet fakturę tego materiału. Drewnopodobne płytki kupimy między innymi na https://klink.pl/.

Płytki do skandynawskiej łazienki – rodzaje

Za tym rozwiązaniem przemawia też szeroki wybór płytek drewnopodobnych płytek łazienkowych. Są wśród nich między innymi modele imitujące tradycyjne, drewniane podłogi, które poza stylem skandynawskim sprawdzą się również we wnętrzach rustykalnych. Jeszcze bardziej pasujące do skandynawskich wnętrz mogą okazać się płytki imitujące parkiety.

Płytki drewnopodobne – nie tylko do łazienki

Płytki drewnopodobne to świetny wybór nie tylko do łazienki. Równie dobrze będą się one prezentowały także w pozostałych pomieszczeniach domu – zwłaszcza w salonie. Oprócz tego mogą doskonale pasować do tarasu i ogrodu. O wyborze odpowiedniego produktu do tego zastosowania przeczytasz w tekście Płytki tarasowe: zróżnicowane formaty, stonowane barwy – czym wyłożyć taras i alejki.

Comment here