Ogród

Dlaczego warto wybrać wiklinowe ogrodzenie?

Dlaczego warto wybrać wiklinowe ogrodzenie?

Współcześnie w marketach branżowych można zakupić w zasadzie wszystko. Jednak, o ile część produktów nadaje się do dłuższego użytkowania, to jest grupa asortymentu, szczególnie sprowadzanego z drugiego końca świata, który wygląda dobrze jedynie na sklepowej wystawie. Do tej drugiej grupy należą wszelkiego rodzaju elementy ogrodzenia. Po zamontowaniu chwieją się, tracą kolor i szybko trzeba je wymienić na nowe. Wielu z nas zaczyna dostrzegać ten fakt i racjonalnie podchodzi do zakupów. W związku z tym kupuje rodzime produkty, co daje większą szansę na zakup produktów o wyższej jakości. Do takich produktów zalicza się ogrodzenia wiklinowe, które znów zaczynają być w modzie.

Naturalna osłona przed spojrzeniami z zewnątrz

Ogrodzenie samo w sobie wyznacza granicę naszej nieruchomości, ale również powinno zagwarantować nam poczucie intymności podczas spędzania czasu w ogrodzie lub na tarasie. Ogrodzenie zrobione z wikliny ze względu na gęsty splot świetnie się w tym celu sprawdza. Co istotne, tego typu zasłonę można zamontować zarówno wzdłuż całego ogrodzenia lub tylko w tym miejscu, które chcemy szczególnie osłonić.

Zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi

Ogrodzenie wiklinowe to mieszanka drewna i wikliny. Naturalna konstrukcja efektywnie zabezpiecza przed słońcem, wiatrem czy opadami. Co istotne, niewielkie szczeliny w ogrodzeniu umożliwiają cyrkulację powietrza.

Elegancki wygląd

Wyposażając ogród lub taras chcemy, aby prezentował się jak najlepiej. Ogrodzenia wiklinowe dodają reprezentacyjnego charakteru. Sprawdzają się zarówno na powierzchniach urządzonych w nowoczesnym stylu, jak również w tych bardziej klasycznych. Na ich tle rewelacyjnie prezentują się rośliny zimozielone jak tuje czy cyprysy. Stanowią także przykuwającą wzrok oprawę dla kolorowych krzewów ozdobnych takich jak róże, berberysy, hortensje, rododendrony itp. Nie da się ukryć, że ogrodzenia tego typu wyglądają efektownie również w ogrodach tradycyjnych, czyli pełnych ziół i kolorowych kwiatów.

Dokonując zakupu ogrodzenia z wikliny mamy do wyboru różne jego kolory. Do najpopularniejszych należą: dąb (jasny brąz) oraz palisander (ciemny brąz).

Długa żywotność

Podczas produkcji wyrobów z wikliny stosuje się sprawdzone praktyki, które wydłużają jej żywotność. Chodzi o dwa rodzaje czynności. Pierwsza czynność polega na parzeniu wikliny, czyli poddaniu jej wysokiej temperaturze oraz parze wodnej, a następnie suszeniu. Natomiast w drugim etapie wiklina podlega impregnacji.

Ogrodzenie szyte na miarę

Zdarza się, że obwód naszej działki, tarasu lub balkonu nie pozwala nam na zakup paneli ogrodzeniowych o standardowych wymiarach (standardowe szerokości to m.in. 60 cm, 90 cm, 120 cm, 150 cm, 180 cm). Podczas zakupu gotowych wyrobów ogranicza nas też często ich wysokość. W tym przypadku wybór ogrodzenia z wikliny to rozsądne wyjście. Ogrodzenia wiklinowe polskich producentów można bowiem dopasowywać do swoich potrzeb. Poza tym warto wspomnieć, że ogrodzenie z wikliny może mieć postać panelu, płotka, palisady. Tego typu konstrukcje umożliwiają dowolną aranżację powierzchni zielonych.

fot. Wiklinowy-ogrod.pl

Comment here