Porady

Jakie odkurzacze wybrać do domu?

Jakie odkurzacze wybrać do domu

Ciężko jest sobie wyobrazić utrzymanie czystości bez odpowiedniego odkurzacza. Obecnie producenci oferują cały szereg bardzo różnorodnych produktów, więc bez problemu można dopasować idealny do swoich potrzeb. A te mogą być różne – alergicy, osoby, które mają zwierzęta, miłośnicy minimalistycznych rozwiązań, bardzo dużą uwagę zwracają na parametry. W modzie są ekonomiczne odkurzacze bezrowkowe, choć klasyczne rozwiązania też cieszą się powodzeniem. Hitem są modele piorące, a roboty sprzątające znacznie ułatwiły nam zadanie. Można również sięgnąć po odkurzacz ręczny oraz produkty do podłóg twardych. Wśród licznych akcesoriów oraz możliwości klienci zwracają uwagę na to, czy jest regulacja mocy ssania, czy jest opcja prania, mała ssawka oraz szczotki, dysza długa, czy też ssawka szczelinowa w zestawie.

Odkurzacze bezrowkowe czy klasyczne?

Przede wszystkim odkurzacze mają usuwać kurz i inne zanieczyszczenia z takich powierzchni jak na przykład podłogi twarde, dywany i wykładziny, a także meble. W trudno dostępnych miejscach sprawdza się ssawka szczelinowa krótka, a specjalne końcówki będą niezbędne, gdy na przykład w domu jest pies. Sama decyzja, jaki odkurzacz wybrać, jest trudna, bo na rynku znaleźć można wiele różnych produktów. Są specjalne modele do paneli, urządzenia pionowe, te z filtrem wodnym i wiele innych.

Czy pojemność worka pojemnika ma znaczenie?

Najpopularniejsze w dalszym ciągu są odkurzacze workowe. Tu zanieczyszczenia są zbierane w workach papierowych lub płóciennych. Na wyposażeniu zazwyczaj jest rura teleskopowa oraz szczotka szczelinowa. Do czyszczenia komplety wypoczynkowego świetnie sprawdzi się natomiast szczotka tapicerska. Odkurzacz workowy to klasyka gatunku, a różne warianty pozwalają dopasować parametry do indywidualnych potrzeb. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast odkurzacze bezrowkowe z https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/odkurzacze.html. Inaczej zwane są urządzeniami cyklonowymi. Tu nie trzeba wymieniać worków, a zanieczyszczenia są zbierane w plastikowym pojemniku. W zależności od modelu na wyposażeniu może się znaleźć szczotka uniwersalna oraz szczotka okrągła i wiele innych detali. W filtr wodny natomiast będą wyposażone odkurzacze piorące. Dopasowana dysza szczotkowa pozwala usuwać różnego rodzaju zabrudzenia, plamy, a także zbierać rozlane płyny. To świetna opcja dla alergików. Prawdziwym przebojem kilku ostatnich sezonów jest ręczny odkurzacz bezprzewodowy ze stacją dokującą. W sklepach znaleźć można oczywiście też warianty z przewodami. To bardzo wygodny sposób sprzątania. Rączkę trzymany w dłoni, a szczotka płaska z łatwością dociera do wszystkich miejsc. Takie urządzenie zajmuje niewiele miejsca i w wielu wariantach ich elementy można odłączać, co pozwala posprzątać na przykład w samochodzie.

Odkurzacz ręczny i jego zastosowanie

Najpopularniejsze odkurzacze można podzielić na workowe i bezworkowe. Te drugie są niewątpliwie tańsze w utrzymaniu, wymagają jednak wprawy w opróżnianiu pojemnika. To szczególnie istotne dla osób borykających się z alergiami, które powinny minimalizować ekspozycję na kurz. Poza tym ważnym parametrem jest także siła ssania. W odkurzaczach bezworkowych nie spada ona wraz z napełnieniem się pojemnika, a różnego rodzaju końcówki takie jak ssawka dywanowa czy ta dodatkowa do czyszczenia delikatnych powierzchni easy brush pozwalają posprzątać szybko i bez problemów.

Funkcja prania w odkurzaczach stała się niezwykle popularna szczególnie u alergików. Użytkownicy doceniają funkcjonalność tych urządzeń, choć trzeba pamiętać o tym, że będą zajmować one więcej miejsca. Różnego rodzaju detale takie jak szczotka wielofunkcyjna czy też specjalne dysze umożliwiają pranie dywanów oraz usuwają rozlane płyny. Oczywiście tego typu sprzęt wymaga mycia filtra wodnego i innych czynności związanych z eksploatacją urządzenia. Dużą popularnością w tej kategorii cieszy się odkurzacz Zelmer, którego cechą jest funkcja zbierania wody oraz funkcja czyszczenia parą i suszenie powierzchni twardych.

Jaki odkurzacz do podłóg twardych?

Przy powierzchniach twardych świetnie sprawdzają się roboty sprzątające https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html. To duża wygoda. Poza tym popularnością cieszą się odkurzacze pionowe. Tu urządzenie pchamy przed sobą, a nie ciągniemy, jak ma to miejsce w klasycznych modelach, których wyposażeniem jest rura teleskopowa ze stali oraz ssawko szczotka uniwersalna. Pionowe modele mają również funkcje. Te tańsze świetnie zbierają kurz, a te z wyższej półki będą też mieć funkcję mopa, będą czyścić na mokro. Poza tym na wyposażeniu jest też szczotka samochodowa.

Przy wyborze urządzenia trzeba swatać uwagę przede wszystkim na moc silnika. Najniższą mają odkurzacze akumulatorowe. Jeśli wybieramy sprzęt do powierzchni twardych, to warto wybrać ten, który ma moc silnika około 650W. Przy dywanach czy wykładzinach niezbędny będzie odkurzacz o mocy 750W do 800W. Będzie on miał odpowiednią siłę ssania. Poza tym przy dywanach z długim włosiem lub wtedy, gdy w domu są zwierzęta niezbędna będzie turboszczotka lub też odkurzacz z elektroszczotką. Popularna jest także ssawka flex pro plus.

Comment here