Porady

Jak wybrać odpowiednią szafę?

Jak wybrać odpowiednią szafę

Szukasz pojemnej i funkcjonalnej szafy do sypialni lub salonu? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Niniejszy poradnik pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

W każdym domu nieocenione są szafy otwierane, dzięki którym można przechowywać wielorakie przedmioty, nie tylko ubrania. Idealnie sprawdzają się w sypialni, salonie, garderobie czy pokoju dziecięcym. Obecnie można liczyć na ogromny wybór tego typu mebli, dlatego należy dobrze przemyśleć swój zakup. Jest wiele kwestii, na które powinno się zwrócić uwagę, kupując szafy otwierane. Jednym z istotnych elementów będzie system ich otwierania, który może być uchylny lub przesuwny.

Czy warto wybrać szafy otwierane z drzwiami przesuwnym?

W przypadku niewielkich i wąskich pomieszczeń idealnie sprawdzają się szafy otwierane z drzwiami przesuwnymi. Nie zajmują one wiele miejsca, zapewniają swobodę poruszania się. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem, nieustawnymi kątami i wnękami. Meble z drzwiami z systemem przesuwnym można funkcjonalnie zabudować. Zapewnią łatwy dostęp do wnętrza szafy, pełen wgląd w jej zawartość. Idealnie sprawdzają się w przypadku pokoju dziecięcego, nie trzeba martwić się o samoczynne otwieranie się drzwi pod naporem niedbale włożonych zabawek czy ubrań.

Szafy otwierane z drzwiami uchylnymi – czy warto postawić na tradycyjne meble?

Szukając mebli do zaaranżowania np. pionowej wnęki, warto wybrać szafy otwierane, które zostały wyposażone w drzwi z systemem uchylnym. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie blokować niczym przestrzeni przed meblem, dzięki czemu nie będzie żadnych problemów z otwieraniem drzwi. Tradycyjne szafy będą dobrym wyborem, jeśli mają być używane przez dwie osoby – każdy będzie mógł korzystać z innej części szafy w tym samym momencie, co jest niemożliwe pryz drzwiach przesuwnych. Z tego powodu łatwiej będzie też zagospodarować wnętrze mebla. Przykłady można sprawdzić tutaj – https://tonimeble.pl/pl/c/Szafy-otwierane/70

Meble z drzwiami uchylnymi i przesuwnymi w jednym? To możliwe!

Jeśli ktoś ma dylemat i nie wie, czy lepszym wyborem będą szafy otwierane z drzwiami uchylnymi czy z przesuwnymi, może rozejrzeć się za meblem, który został wyposażony w oba systemy otwierania. Nie jest to oczywiście popularne rozwiązanie, ale nadal nie brakuje firm, które mają w swojej ofercie tego typu szafy otwierane, zawsze też można zamówić je na wymiar, zgodnie z indywidualnymi potrzebami preferencjami. Idealnie sprawdzają się w przypadku zabudowy ze skosem, gdzie ostatnie drzwi nie mogą być przesuwne ze względu na ograniczenia wymiarowe.

Comment here