Porady

Jak obniżyć koszty obsługi nieruchomości?

Jak obniżyć koszty obsługi nieruchomości

Coraz więcej zarządców spółdzielni mieszkaniowych i prywatnych właścicieli nieruchomości na wynajem postanawia skorzystać z firmy zewnętrznej, która zapewnia obsługę techniczną budynków. Co to pojęcie znaczy, jaki zakres prac obejmuje i czy możliwe jest obniżenie kosztów z takimi pracami związanych?

Czym jest obsługa nieruchomości?

Konserwacja nieruchomości to nic innego jak zapewnienie bezawaryjnej pracy wszystkich sieci i urządzeń na jej terenie. Prace te wykonuje się z dwóch powodów. Przede wszystkim ma się na uwadze komfort użytkowania najemców, ponadto oznacza działania wymagane prawem. Odpowiednio przygotowana i realizowana konserwacja nieruchomości pozwala na wygodne połączenie tych dwóch czynników. Wiele z tych prac, jakie swym zakresem obejmuje konserwacja budynków, jest również podyktowane odpowiednimi wymogami prawnymi, jakie muszą spełniać budynki ze względu na obowiązujące przepisy budowlane. Konserwacja budynku sprawia, że wszelkie zewnętrzne kontrole będą jedynie formalnością.

Odpowiednia konserwacja nieruchomości

Gdy mowa o sprawach technicznych, nie wolno zapominać, że konserwacja budynków dotyczy zarówno ich ścian jak i wyposażenia. Konserwacja przeciwpożarowa jest podyktowana przepisami, każde z urządzeń musi przejść  okresowe kontrole. Z tego też względu odpowiedni poziom funkcjonowania systemu przeciwpożarowego musi być zapewniony przez cały czas.

Inne prace konserwacyjne

Odpowiednia konserwacja centralnego ogrzewania jest równie istotna dla zapewnienia komfortu najemców, jak i dla utrzymania całego całej sieci ciepłowniczej w dobrym stanie technicznym. Usługa obejmująca opiekę pod względem technicznym oznacza, że odpowiedzialna firma prowadzi regularnie prace konserwacyjne, stosując się do wymogów stawianych przez przepisy.

Konserwacja budynków mniejszym kosztem

Dla wszystkich właścicieli i zarządców, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem  budynkami, prace konserwacyjne oznaczają nieustanne ponoszenie kosztów stałych. Można je nieco zmniejszyć właśnie dzięki zleceniu obsługi firmom zewnętrznym. Rosnąca konkurencja na tym rynku sprawia, że ceny usług spadają, tym samym pozwalając na znalezienie oszczędności w budżecie przeznaczonym na te cele. Decydując się na taki krok, ma się pewność utrzymania dotychczasowych standardów za mniejsze pieniądze.

Megadex.pl – profesjonalna konserwacja nieruchomości.

Comment here