Budowa domu

Garaże blaszane – dlaczego to dobry pomysł

Garaże blaszane - dlaczego to dobry pomysł

Garaże blaszane to niewielkie wiaty, których budowa jest bardzo prosta. Stawiane są na działkach już od wielu lat. To najprostszy istniejący model garażu. Mają wiele zalet. Nie są jednak pozbawione wad, które lepiej poznać przed zdecydowaniem się na taki garaż.

Zalety garaży blaszanych

Przede wszystkim, garaże te są tanie. Ich budowa jest dużo tańsza niż murowanie garażu o zbliżonych wymiarach lub stawianie konstrukcji z drewna. Taki garaż buduje się bardzo szybko z prefabrykowanych elementów. Taka konstrukcja to tylko kilka godzin pracy. Można też przestawiać go w całości i w częściach. Jeśli, więc zaistnieje taka potrzeba to można go po prostu rozłożyć i złożyć w innym miejscu. Można nawet, rozłożyć go i przewieźć na drugi koniec kraju albo potrzymać w tej formie aż znów okaże się potrzebny. Ważne jest też to, że blaszaki można zamówić na konkretny wymiar. Dzięki temu, odpowiadają dokładnie potrzebom ich użytkowników. Istotne jeszcze jest to, że na postawienie takiego garażu blaszanego nie trzeba mieć pozwolenia budowlanego. Jeśli chcielibyśmy wymurować garaż o identycznych gabarytach, to nie obędzie się bez biurokracji.

Garaż dostosowany do potrzeb klienta

Garaż blaszany można zamówić zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Jeśli pragniemy, aby wymiary lub kształty były niestandardowe, z łatwością powinniśmy znaleźć ciekawe oferty firm zajmujących się produkcją takiego garażu. Blaszaki mogą prezentować się na posesji bardzo ładnie i estetycznie, co jest sporym atutem. Zadbajmy o to, aby były wykonane z dobrej jakościowo ocynkowanej blachy, odznaczającej się odpornością na korozję. Dzięki temu będziemy cieszyć się garażem nawet przez wiele lat przy jednoczesnym zachowaniu funkcji estetycznych.

Wady garaży

Główną wadą tych garaży jest ich wygląd zewnętrzny. Nie ma on żadnego wpływu na wykorzystanie blaszaków. Oczywiście, aspekt ten wyraźnie poprawia się na przestrzeni lat. Obecnie, blaszaki wyglądają dużo lepiej niż dwadzieścia lat temu. Tyle, że nadal mogą szpecić działkę. Można jednak pozbyć się tego problemu decydując się na garaż pomalowany na jakiś kolor np. zielony lub brązowy. Ważne, by nie była to zwykła blacha ocynkowana. Niestety, garaże te są też dużo mniej trwałe niż ich murowane odpowiedniki. Teoretycznie, silniejsza nawałnica lub trąba powietrzna może znieść taką wiatę. Do niedawna, problem ten był w naszym kraju nieznany. Od kilku lat zagrożenie wydaje się jednak być realne. Z tego powodu, należy zadbać o przytwierdzenie blaszaka do gruntu. Można połączyć go z cementową wylewką. To jednak wydłuży czas budowy i zmniejszy mobilność samej wiaty.

https://www.maritom.pl/

undefined

Comment here