Dekoracje

Drewniane ozdoby – powrót do naturalności we wnętrzu

Drewniane ozdoby – powrót do naturalności we wnętrzu

Dodatki dodają wyrazistości każdemu wnętrzu.  Mogą pojawiać się przypadkowo lub być dobierane w sposób przemyślany i dostosowane do stylu wnętrza. Nie  ma jednego właściwego dopasowywania dodatków, tak, jak nie istnieje uniwersalny styl urządzania wnętrz. Nawet ponadczasową klasykę można złamać właśnie dodatkami i stworzyć własne, niepowtarzalne wnętrze. Oczywiście można wskazać ogólne trendy w dodatkach do wnętrz.

Odejście od plastiku

Dodatki do domu przeżywają prawdziwy renesans popularności. Klienci kupują je na potęgę, ponieważ chcą stworzyć miłe, przytulne i eleganckie wnętrze. Zmienia się tylko rodzaj kupowanych dodatków. Podstawową zasadą jest odejście od plastiku. Nie kupujemy już plastikowych pudełek, salaterek, czy kiczowatych figurek. Stawiamy na materiały bardziej wysublimowane, eleganckie, cieszące oko, strojne  i efektowne. Odejście od plastiku jest spowodowane względami ekologicznymi i łatwością, z jaką plastik ulegał pęknięciom.  Figurki, wazoniki i inne drobiazgi zastąpiły świeczniki i lampiony.

Rola światła

Światło ożywia wnętrze, dodaje mu blasku i przytulności. W pomieszczeniu powinno być kilka źródeł światła – główne i poboczne.  W roli dodatkowego światła znakomicie sprawdzi się świecznik industrialny, wykonany z betonu lub innego materiału przemysłowego, często z dodatkiem drewna i szkła. Świeczniki z drewna to bardzo eleganckie ozdoby do domu, który pozwala być bliżej natury i dają delikatne rozproszone światło, które uwydatnia urok wnętrza.  Z kolei świeczniki industrialne przypadną do gustu osobom, które lubią nietypowe połączenia i cenią prostotę formy. Pięknie wyglądają świeczniki wykonane z metalu lub betonu połączonego z drewnem. Świeczniki industrialne są dekoracją nienachalną i pięknie prezentują się w pomieszczeniu. Delikatny płomień ze świeczników stwarza przytulny i romantyczny nastrój.  Sam raz na randkę.

Surowość betonu i ciepło drewna

Połączenie betonu  i drewna w domowych ozdobach to jakby łączenie wody i ognia. Beton kojarzy się z surowością i zimnem, z kolei drewno budzi przyjemne skojarzenia: z odpoczynkiem, ciepłem, domowym kominkiem, przyjemnym zapachem. Połączenie drewna i betonu tworzy wnętrze ciekawe, spokojne, naturalne i wytworne. Świeczniki industrialne doskonale wyglądają w zestawieniu z beżami i brązami.

Drewniane ozdoby domu, w którym dominuje szkło, metal i surowe drewno przełamują dominujący wystrój wnętrza. Wystarczy dodać skórzany fotel, aby stworzyć przestrzeń idealną od odpoczynku i wyciszenia się po ciężkim dniu.

 

Comment here