Łazienka

Czym kierować się przy wyborze ultrapłaskich brodzików prysznicowych?

Czym kierować się przy wyborze ultrapłaskich brodzików prysznicowych?

Ultrapłaskie brodziki prysznicowe to przede wszystkim wygoda użytkowania. Eliminacja progu w strefie kąpielowej to duże ułatwienie, podnoszące bezpieczeństwo korzystania z łazienki, przydatne zwłaszcza dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz rodzin z małymi dziećmi. Proste połączenie z podłogą i brak zagłębień w konstrukcji ułatwiają czyszczenie, przekładając się na wyższy poziom higieny w łazience. To jednak nie koniec zalet produktów tego rodzaju – poznajmy bliżej ultrapłaskie brodziki marki Roca.

Higiena i bezpieczeństwo to nie wszystko

Łazienka jest miejscem, które nie tylko powinno być praktyczne, ale również warto by pozwalało na zrelaksowanie się po codziennych obowiązkach. Wiele osób stara się więc ocieplić jej klimat, wprowadzając stonowaną kolorystykę i miłe w dotyku akcesoria. W zestawieniu z nimi klasyczny brodzik może kojarzyć się jako chłodny, niedopasowany kolorystycznie, obowiązkowy element wyposażenia. To jednak duży błąd! Brodziki prysznicowe marki Roca, z nowoczesnego materiału kompozytowego Stonex®, są ciepłe w dotyku i w ramach kolekcji Terran, Aquos oraz Pyros występują w siedmiu modnych kolorach – perłowy, onyks, beżowy, cafe, biały, szary łupek, czarny. Dla miłośników klasycznej bieli i gładkich powierzchni stworzono natomiast kolekcję Aeron. Jest więc z czego wybierać!

Stonex® – jakość i eleganckie wzornictwo

Innowacyjny materiał Stonex® stworzony przez Roca daje możliwość zmiany spojrzenia na brodziki. Serie Aeron, Pyros, Aquos i Terran to eleganckie i wygodne w użytkowaniu produkty – wartościowe uzupełnienie funkcjonalności każdej łazienki. Materiał ten pozwala na produkcję brodzików dowolnych kształtach i niespotykanym dotąd wzornictwie.

Bardzo istotną cechą materiału Stonex® jest wytrzymałość. Odporność na uderzenia i zarysowania, w połączeniu z możliwością regeneracji sprawia, że brodziki ze wspomnianych serii są wyborem na lata. Zewnętrzna powłoka zabezpiecza je przed działaniem promieni UV oraz popularniej chemii stosowanej podczas domowych porządków, co przekłada się na wieloletnie utrzymanie walorów estetycznych. Niska porowatość materiału to kolejna cecha ułatwiająca czyszczenie, a jednocześnie przekładająca się na ciepło i przyjemność w dotyku.

Brodziki z teksturą, czyli kolekcje Terran, Aquos oraz Pyros cechują się wysoką klasą antypoślizgowości. To bardzo istotna informacja dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie korzystania z łazienki. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zlicowania na równi z podłogą.

Bliższe spojrzenie na poszczególne kolekcje

Zalety materiału Stonex® są cechami wspólnymi dla wszystkich omawianych serii brodzików. Każda z nich posiada jednak własne elementy wyróżniające, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru.

Pyros

Kolekcję Pyros docenią osoby, które łączą przywiązanie do estetyki z dbałością o wysoki poziom higieny w łazience. Produkty z tej serii posiadają właściwości antybakteryjne zgodne z najbardziej wymagającymi normami (UNE-EN ISO 846). Zastosowany w nich ukryty odpływ o dużym przepływie (0,55 l/s) jest niewidoczny podczas stania w wyniku zastosowania osłony w kolorze brodzika. Co ważne, jest jednocześnie łatwy w czyszczeniu – posiada funkcjonalne zdejmowalne sitko odpływowe. Brodziki Pyros występują w wielu popularnych rozmiarach od 90×90 do 200×100 cm, które dodatkowo w oznaczonych przez producenta zakresach można przycinać. Faktura piasku sprawia, że produkty z tej serii są przyjemne w dotyku i mają właściwości antypoślizgowe.

Aquos

Seria Aquos to nowoczesne, unikalne wzornictwo i ciepła w dotyku faktura kamienia naturalnego z wysoką klasą antypoślizgowości. Wykorzystany w tej kolekcji odpływ liniowy cechuje się bardzo dużym przepływem na poziomie 0,65l/s. Brodziki z tej serii mogą zostać wyposażone w maskownicę odpływu wykonaną z materiału Stonex® o teksturze identycznej jak brodzika lub klasyczną maskownicę ze stali nierdzewnej.

Terran

To kolejna seria produktów, która cechuje się ciepłą, przyjemną w dotyku fakturą kamienia naturalnego o wysokich walorach antypoślizgowych. Brodziki z kolekcji Terran występują w wielu rozmiarach – od 80×80 do 200×100 cm, w różnych kształtach – prostokątnym, kwadratowym i ¼ koła. Wydajny odpływ o przepływie 0,6l/s może podnieść walory estetyczne poprzez wybranie dodatkowej osłoną w kolorze brodzika.

Aeron

Kolekcja Aeron została stworzona z myślą o miłośnikach klasycznych rozwiązań z nutą nowoczesności. Biały kolor i gładka powierzchnia brodzików pozwala na ich dopasowanie do bardzo różnych aranżacji łazienki. Ze względu na ranty produktów z tej serii nie można docinać, ale dostępność w wielu przemyślanych wymiarach – od 80×80 cm do 140×90 cm i kształtach – prostokątnym, kwadratowym i ¼ koła, pozwala na montaż zarówno w niewielkich jak i dużych przestrzeniach kąpielowych.  Brodziki z tej serii wyposażone są w odpływy z płaskim syfonem brodzikowym o przepływie 30l/s i można je montować na równi z płytkami.

Jest więc w czym wybierać!

Nowoczesne materiały i przemyślane rozwiązania technologiczne wykorzystywane w procesie produkcji ultrapłaskich brodzików sprawiają, że decydując się na ich wybór nie trzeba koncentrować się jedynie na aspektach funkcjonalności. Szeroki wybór kształtów, rozmiarów, wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie brodzika do łazienki w taki sposób, by stał się on częścią jej aranżacji, a nie tylko obowiązkowym wyposażeniem.

Comment here