Łazienka

Biały montaż w łazience – czy warto zdecydować się na jedną markę?

Biały montaż w łazience – czy warto zdecydować się na jedną markę?

Podłączenia hydrauliczne w łazience charakteryzują się pewnymi określonymi standardami. Obecnie najczęściej prace deweloperskie kończą się na pozostawieniu odpowiednich przyłączy tak, żeby umożliwić klientowi dużą dowolność aranżacyjną. Dzięki temu łazienkę można urządzić zgodnie z własnymi preferencjami. Są jednak elementy, które warto potraktować systemowo. Które? Tego dowiesz się czytając poniższy tekst!

Toaleta – wybór systemu to gwarancja sprawnego działania

Elementem, do którego warto podejść systemowo jest na pewno toaleta. Dzisiaj najczęściej stosuje się podwieszane miski WC, co oczywiście wymaga użycia stelażu przeznaczonego do tego rodzaju ubikacji. Jednym z najchętniej wybieranych i popularnych producentów toalet podwieszanych jest Geberit. Oczywiście obecne na rynku inne znane marki również oferują produkty wysokiej jakości. Niezależnie od wyboru producenta, należy zdecydować się na zakup całego systemu – wówczas wszystkie jego elementy będą doskonale ze sobą współpracowały. A cały system składa się z kilku części:

  • miski ustępowej;
  • deski;
  • przycisku;
  • mechanizmu do spłukiwania wody;
  • stelaża.

Oczywiście mechanizm do spłukiwania oraz stelaż są niewidoczne po ich zamontowaniu i wykończeniu łazienki. Warto podkreślić, że niektóre marki zamiast stelaży do zabudowy proponują również gotowe moduły do toalet podwieszanych, które świetnie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku remontów.

Miska ustępowa i deska – co proponują producenci?

Miski ustępowe dostępne w handlu mogą mieć nie tylko zróżnicowaną kolorystykę i kształt, ale również funkcję higieny intymnej. Dzięki elektronicznie wysuwanej dyszy z wodą, świetnie zastępują bidet. Taka miska często wyposażona jest również w opcję suszenia ciepłym powietrzem, a także możliwość zaprogramowania indywidualnych ustawień oraz oświetlenie orientacyjne.

Wśród desek ustępowych największą popularnością cieszą się deski wolnoopadające – są funkcjonalne i nigdy nie staną się przyczyną niepotrzebnego hałasu. Pod względem designu oferują ogromne urozmaicenie, choć trzeba przyznać, że przyszli użytkownicy i tak najczęściej decydują się na klasyczne rozwiązania.

Przycisk do spłukiwania

Decydując się na wybór systemu, klienci zwracają dużą uwagę na oferowane przyciski do spłukiwania. Znane marki rzadko oferują mniej niż kilka do kilkunastu modeli – z tworzywa, metalowe z połyskiem i satynowe, szklane. Zwykle można je świetnie dopasować niezależnie od tego, czy łazienka urządzona jest w stylu retro, klasycznym czy nowoczesnym, a detale mają kolor biały, czarny, srebrny, czy złoty.

Comment here