Salon i sypialnia

Czym charakteryzują się materace kieszonkowe?

Czym charakteryzują się materace kieszonkowe

Materace kieszonkowe są poręczycielem wygodnego oraz długiego czasu używania. Niżej przytoczone cechy powodują, iż owa grupa materaców jest niezwykle modna na naszym rynku. Sprężyny zlokalizowane w płóciennych kieszonkach zapewniających im niezależną pracę stanowią wkład owego materaca.

Takie wyjście pozwoli otrzymać mnóstwo czynników oparcia na jego przestrzeni oraz powoduje, iż doskonale dopasowuje się on do ciała. We współzależności od typu wykorzystywane są sprężyny o różnej wielkości. Im mniejsza średnica, tymże więcej sprężyn w materacu, natomiast co za tymże idzie odpowiedniejsze wsparcie dla ciała.

Czym się wyróżniają materace kieszonkowe?

Materace rodzaju multipocket należą do klasy tychże kieszeniowych, natomiast zatem w ich wnętrzu również odnajdziemy kieszenie. Każda kieszonka skonstruowana jest ze sprężyny i pudełka (zwykle flizelinowego). W typach kieszeniowych sprężyny nie są ze sobą powiązane wprost. Łączy się je tylko pośrednio, klejąc flizelinowe pudełka. Dzięki temu każda sprężyna może pracować indywidualnie. Oddziałując na jedną, działamy jedynie na nią – reszta jest nieruchoma. Idealnie widać rozbieżność, gdy zestawimy typy sprężynowe oraz kieszeniowe.

Jak dobierać materace?

Spędzamy blisko 8 godzin na dzień będąc w łóżku. Jest to okres odbudowy systemu, wypoczynku oraz zmniejszania rozmaitych przypadłości. Tak istotne jest zatem, kupienie właściwego materaca, stelaża lub poduszki, aby mieć pewność dobrego oraz regenerującego wypoczynku. Za miękki materac wywołuje, iż mięśnie zamiast odpoczywać będą stale spinać się w szukaniu najlepszego ułożenia, gdyż kręgosłup im w tymże nie pomaga, leżąc zapadnięty w za miękkim materacu. Zbyt twardy materac to brak jakiegokolwiek krążenia krwi w miejscach ucisku, co wymaga stałą zmianę położenia ciała podczas wypoczynku.

Czemu dobór właściwego materaca jest istotny?

Zwykły człowiek śpi blisko 8 godzin na dzień, co znaczy, iż zwykle 1/3 życia jesteśmy w łóżku. W trakcie snu organizm się stymuluje, mięśnie uspokajają, natomiast nerwy relaksują. Jest on głównym środkiem odpoczynku po ciężkim dniu oraz dlatego bardzo istotny jest dobór właściwego materaca. Doskonale dopasowany typ nie jedynie zagwarantuje nam odnowę energii, lecz zadba o formę kręgosłupa poprzez długie lata.

SenSen – bogaty asortyment materacy.

Comment here