Ogród

Co to jest technorattan? Dlaczego używa się go do produkcji mebli ogrodowych?

Co to jest technorattan? Dlaczego używa się go do produkcji mebli ogrodowych?

Meble z technorattanu zyskują coraz większą popularność wśród miłośników spędzania czasu w przydomowym ogródku, na tarasie lub balkonie. A co sprawia, że tak chętnie wybieramy meble ogrodowe z tego materiału? Sprawdź czym jest technorattan, co trzeba o nim wiedzieć i czy rzeczywiście warto się zdecydować na meble z technorattanu.

Co to jest technorattan?

Technorattan to materiał zainspirowany rattanem, lecz trwalszy i solidniejszy. Tworzy się go z syntetycznej żywicy, która jest odporna na promienie UV. Mimo iż jest to tworzywo sztuczne, to technorattan uznaje się za produkt ekologiczny, ponieważ nadaje się do recyklingu. Ten materiał można podzielić ze względu na rodzaj plecionki. Meble ogrodowe z technorattanu mogą być wykonane z plecionki płaskiej lub okrągłej i różnić się między sobą szerokością. Grube, płaskie paski technorattanowe charakteryzują się naprawdę dużą wytrzymałością, z kolei te okrągłe będą wyglądem przypominały wiklinę lub rattan.

Meble ogrodowe z technorattanu – dlaczego warto?

Dlaczego technorattan coraz częściej wykorzystuje się do produkcji mebli ogrodowych? I czy rzeczywiście warto się na niego zdecydować? Meble ogrodowe z technorattanu nie wymagają konserwacji (www.meblobranie.pl), są niezwykle trwałe i łatwe w czyszczeniu. Charakteryzują się także bardzo wysoką odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne – niestraszna im wilgoć, promieniowanie UV czy bardzo niskie temperatury. Dzięki czemu możesz trzymać meble technorattanowe na tarasie nawet podczas deszczu! Ponadto są tak samo lekkie jak meble z wikliny, a dodatkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

To wszystko sprawia, że meble ogrodowe technorattan cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które większość czasu spędzają na tarasie lub balkonie. Fotele, krzesła czy sofy wykonane z tego materiału są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również komfortowe. Zazwyczaj w zestawach znajdują się także wygodne poduszki siedziskowe, które sprawiają, że takie meble wyglądają naprawdę elegancko. Przez co wiele osób kupuje je nie tylko na taras, ale również do ogrodu zimowego czy do mieszkania.

Meble ogrodowe z technorattanu na taras i balkon

Meble technorattan to nie tylko wspomniane krzesła, fotele i sofy, ale również komfortowe narożniki czy stoły i stoliki kawowe. Wiele osób decyduje się również na leżaki z technorattanu z możliwością regulacji.

Meble ogrodowe z technorattanu często sprzedawane są w gotowych kompletach. Jeśli posiadasz duży ogród lub taras, możesz zdecydować się na zestaw z wysokim stołem, składający się z narożnika, dwóch foteli i stołu ze szklanym blatem. Dobrym pomysłem będzie także sofa modułowa z technorattanu, którą możesz dowolnie konfigurować. Osoby, które lubią rodzinne obiadki na świeżym powietrzu, powinny za to pomyśleć o meblach obiadowych. Mogą wybrać wysoki stół ogrodowy i 4 lub 6 krzeseł z technorattanu.

A co jeśli mieszkasz w bloku i dysponujesz tylko niewielkim balkonem? To nie problem! Wśród mebli technorattanowych znajdziesz również niewielkie zestawy na balkon. Zazwyczaj składają się one ze stolika kawowego i dwóch foteli lub wygodnych krzeseł.

 

Comment here