Salon i sypialnia

Co to jest Smart TV? Jeden pilot, wiele możliwości

smart tv

Okazuje się, że wciąż nie każdy wie, co to jest Smart TV i jakie możliwości daje korzystanie z telewizora podłączonego do internetu. Tymczasem jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, które daje użytkownikowi szeroki dostęp do wielu aplikacji oraz innych funkcji, które do tej pory dostępne były jedynie dla użytkowników komputerów czy telefonów. Poznaj Smart TV i pilot, z pomocą którego masz tak wiele na wyciągnięcie ręki.

Co to jest Smart TV i jak korzystać z dostępnych funkcji?

Pierwsze telewizory z dostępem do internetu pojawiły się w roku 2009 za sprawą marki Samsung. Dzisiaj jest to rozwiązanie bardzo popularne, a oferta firmy stale się powiększa. Aktualnie funkcja ta określana jest jako Smart TV. Użytkownik nie tylko korzysta z internetu, ale ma też możliwość dodawania i usuwania tych aplikacji, które są mu niezbędne.

Tak naprawdę telewizory Smart TV oddają pełną kontrolę w Twoje ręce. Możesz oglądać co chcesz i kiedy chcesz. Wybieraj spośród tych treści, które szczególnie Cię interesują. A co szczególnie ważne, przełączaj się między aplikacjami i kanałami przy pomocy zaledwie jednego pilota.

Pilot do telewizora z internetem

Jeżeli wybierzesz jeden z inteligentnych telewizorów od marki Samsung, możesz mieć pewność, że dołączony pilot pozwoli Ci na proste i szybkie kontrolowanie Twojego urządzenia. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby przełączyć się z odtwarzacza Blu-Ray na Twoją ulubioną aplikację bądź wrócić do oglądania podstawowej ramówki telewizyjnej.

Co szczególnie ważne, możesz zapomnieć o kupowaniu standardowych baterii. Dlaczego? W tym przypadku na tylnej ściance pilota umieszczono panele słoneczne, która mogą być zasilane światłem słonecznym lub sztucznym. Jest to alternatywa dla baterii jednorazowych. Czy jednak taki telewizor ze Smart TV jest dla każdego?

Trzy powody, dla których warto wybrać nowoczesny telewizor

Telewizor z internetem nie bez powodu zyskał tak dużą popularność. To jeden z wyznaczników nowoczesnego telewizora. Dostęp do sieci będzie przydatny zwłaszcza dla użytkowników sprzętu marki Samsung. Wystarczy instalacja aplikacji SmartThings, aby sterować dostępnymi urządzeniami z poziomu telewizora. To znaczące ułatwienie, jeżeli chcesz, aby kontrola nad pralką czy światłem była jeszcze bardziej intuicyjna.

Drugim powodem, dla którego warto wybrać nowoczesny telewizor z oferty marki Samsung, jest możliwość znalezienia modelu odpowiedniego dla gracza. Taki telewizor będzie nie tylko dbał o najwyższą jakość rozrywki, ale pozwoli również na zrezygnowanie z dodatkowego urządzenia, jakim jest konsola. Skorzystaj z Xbox Game Pass i zyskaj dostęp do ulubionych tytułów streamowanych z chmury.

Dodatkowo telewizor ze Smart TV pozwala na stworzenie spersonalizowanej listy treści, które chcesz oglądać. Mowa tutaj o wspomnianej wcześniej opcji dodawania i usuwania aplikacji. Nie tylko możesz skorzystać z największych platform streamingowych, ale przede wszystkim samodzielnie decydujesz, jak ma wyglądać Twój Smart Hub.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Comment here