Porady

Co dają ogrzewacze wody?

Co dają ogrzewacze wody

Na świecie mało jest ludzi, którzy lubią kąpać się w zimnej wodzie lub nawet jakkolwiek się z nią stykać. Morsowanie to zajęcie, które podejmowane jest przecież tylko kilka razy w roku. Ciepła i czysta woda to coś, co kojarzy nam się z wygodą. Ilekroć jej zabraknie, przekonujemy się, jak jej obecność ułatwia nam codzienne życie. Jeśli zamieszkujemy przestrzeń, która nie jest połączona żadną siecią ciepłowniczą, to musimy pomyśleć o innym sposobie na uzyskanie ciepłej wody. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem okażą się ogrzewacze wody.

Ogrzewacz wody przepływowy czy pojemnościowy?

Ogrzewacze wody można podzielić na dwa rodzaje. Przede wszystkim wyróżnia się ogrzewacze pojemnościowe i przepływowe. 

Te pierwsze, nazywane inaczej boilerami, magazynują i ogrzewają wodę. Jego działanie jest ciśnieniowe, a ogrzana dzięki niemu woda może być doprowadzona do kilku miejsc jednocześnie. Pojemnościowe ogrzewacze wody wyposażone są w termostat, który umożliwia podtrzymywanie w zbiorniku odpowiedniej temperatury wody. Budowa tych ogrzewaczy jest bardzo solidna, a wręcz ciężka, ponieważ są one wykonane ze stali. 

Natomiast ogrzewacze przepływowe bardziej dostosowują się do potrzeb i przede wszystkim są bardzo oszczędne. Ich działanie uzależnione jest od tego, jak często używamy wody. Innymi słowy, aktywują się dopiero wtedy, gdy odkręcimy kran. Po jego zakręceniu ogrzewacze automatycznie się wyłączają. Zatem – jak sama ich nazwa wskazuje – woda musi najpierw przez nie przejść, by mogła być skutecznie ogrzana. Najważniejszym elementem przepływowego ogrzewacza wody jest grzałka. Zazwyczaj znajduje się ona w osłonie, gdyż uszkodzenie jej zaburzyłoby funkcjonowanie całego urządzenia.

Ogrzewacz wody do łazienki czy do kuchni?

Przepływowe ogrzewacze do wody są wyjątkowo uniwersalne. Umiejscowione są punktowo, najczęściej w pobliżu kranów, a więc pod umywalkami i zlewami. Tymczasem ogrzewacze pojemnościowe m.in. ze względu na ich rozmiary, instaluje się w centralnym miejscu w łazience. Z powodu dużej łatwości montażu, to ogrzewacze wody przepływowe lepiej sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience. 

Ogrzewacze wody od TrzymajSięCiepło

Nasze ogrzewacze wody zapewniają skuteczne ogrzanie jej, przy małym poborze energii elektrycznej. Co ważne – nadają się do łazienki oraz do kuchni. Szczególnie polecamy przepływowy ogrzewacz wody Stiebel Eltron PER. Dzięki niemu można regulować temperaturę od 30 do 60 stopni Celsjusza. Jego dużym udogodnieniem jest elektroniczny wyświetlacz, na którym pokazywana jest temperatura oraz inne dane dotyczące jego trybu pracy. 

Comment here