Szafa narożna to mebel do zadań specjalnych! Pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a w swoim wnętrzu pomieści często więcej niż jej klasyczny odpowiednik. Przybywa na ratunek w przedpokojach i wąskich pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.
Szafa narożna z lustrem optycznie powiększy pokój
Szafa narożna to mebel, który styka się z dwiema ścianami pokoju i wypełnia jego róg, co często ułatwia aranżację pozostałej przestrzeni. Na szczęście producenci mebli dbają o to, aby szafa narożna nie była tylko praktyczną bryłą w kącie pokoju, ale też stylowym dodatkiem w aranżacji pomieszczenia. O ile w środku taki rodzaj szafy to często po prostu półki, szuflady i drążki do ubrań na wieszakach, o tyle z zewnątrz może stanowić istotny i stylowy element tworzący określony styl dekoratorski.
Szafy jasne, delikatnie zdobione, o zaokrąglonych wykończeniach będą doskonale wpisywały się w styl prowansalski, wiejski czy boho. Z kolei szare lub ciemne, o prostym kształcie uzupełnią wystrój pokoju nowoczesnego lub art déco.
Niezależnie jednak od stylu i charakteru pomieszczenia, warto zdecydować się na szafę narożną z lustrem. Są oczywiście praktyczne, ale pełnią też dodatkowe funkcje: powiększają i doświetlają przestrzeń. Za dnia potrafią dodać przyjemnego blasku, a wieczorem nastroju, gdy odbijają światła lamp.
Wymiary szaf narożnych
Wybierając szafę do pomieszczenia, należy uprzednio zaplanować i dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć. Nie inaczej ma się rzecz przy wyborze szafy narożnej. Najpopularniejszym modelem są szafy jedno- i dwudrzwiowe. Te pierwsze oferują zazwyczaj jeden lub dwa drążki na ubrania wiszące, a także kilka półek. Ich szerokość i głębokość raczej nie przekracza 95 cm.
Z kolei gdy mówimy o dużej szafie narożnej, mamy na myśli wariant dwudrzwiowy, którego szerokość i głębokość wynosi przynajmniej 115 cm. W jej wnętrzu możemy spodziewać się co najmniej dwóch drążków na wieszaki, a także kilkunastu wnęk na ubrania i inne rzeczy.
Gdy przestrzeń wewnętrzna mebla okazuje się wciąż niewystarczająca, można pokusić się o nadstawkę do szafy narożnej. W tym dodatkowym miejscu warto przechowywać przedmioty rzadziej używane, aczkolwiek niezbędne – jak np. kapelusze, śpiwory, torby podróżne. Wysokość szafy z nadstawką w rogu pomieszczenia dochodzi do mniej więcej 240 cm.
Szeroki wybór szaf narożnych w różnych rozmiarach i stylach znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/szafy/szafy-narozne.
Szafa narożna dla dzieci
Również w pokoju dziecięcym i młodzieżowym szafa narożna to świetne rozwiązanie. Ta mała garderoba pozwoli na przechowywanie sporej ilości ubrań i rzeczy, tak cennych dla młodych ludzi. Zamiana tradycyjnej szafy na mebel narożny stworzy też więcej przestrzeni do zabawy, nauki lub rozwijania pasji.
Nastolatek zwróci większą uwagę na estetykę mebla i jego funkcjonalność, dlatego warto wybrać solidny egzemplarz z materiałów wysokiej jakości. Dobrze, jeśli producent szafy zastosował prowadnice o dużym udźwigu, a także cichy domyk, który sprawia, że codzienne korzystanie z mebla jest komfortowe.
Co ważne, szafy narożne mogą być jednym z elementów zabudowy meblowej. Jeśli taką mamy potrzebę i ochotę, w bezpośrednim towarzystwie szafy może stanąć regał czy komoda o tym samym wyglądzie. Całość stworzy spójną i stylową meblościankę z obszerną przestrzenią do przechowywania, którą można zaaranżować według swoich potrzeb.
Materiał sponsorowany.
Comment here