Salon i sypialnia

Róż – kolor optymistów w salonie

Róż - kolor optymistów w salonie

Zastanawiasz się, jak urządzić salon optymistyczny i jednocześnie pełen klasy? Róż wydaje się odważnym wyborem, ale dobrze poprowadzony sprawi, że wnętrze stanie się naprawdę wyjątkowe i napawające optymizmem. Kluczem do sukcesu jest dobrze dobrany odcień i umiejętne łączenie barw. Sprawdź inspiracje do salonu przygotowane przez specjalistów.

Salon – inspiracje w różu

Róż tak jak każdy kolor jest bardzo złożony – może być jaskrawy, mocny, delikatny, blady lub pastelowy czy przybrudzony. Do eleganckiego salonu zdecydowanie polecamy barwy bardziej stonowane – zwłaszcza, gdy będzie to kolor dominujący. Modne teraz pastele mają nieoczywiste odcienie – np. Powder pink z kolekcji Beckers Designer Colour to przygaszony, piękny pudrowy róż. Odcień jest naprawdę intrygujący, subtelny i wyrazisty zarazem.

Róż w połączeniu z innymi stonowanymi odcieniami

Jeżeli chcemy zaprojektować wnętrze, które zachwyca, warto zastosować w nim nieoczywiste połączenia kolorów. Róż można zestawić z odcieniem z podobnej skali – np. szarym. Ten odważny krok sprawi, że nie będziemy mogli oderwać wzroku od stylizacji ściany – będzie ona jednocześnie romantyczna i zaskakująca. Możemy podążać także za wskazówkami projektantów wnętrz i połączyć np. cukierkowy róż Ballet oraz stonowany beż Trust z kolekcji Beckers Designer Collection. Ta starannie przygotowana kolorystyczna aranżacja ściany może sprawdzić się także u Ciebie.

Róż przełamany…

Jeżeli myślimy o barwach kontrastujących z różem do głowy od razu przychodzi nam zieleń. To kolor niezwykle modny we wnętrzach – zwłaszcza na dodatkach i deseniach. Od kilku lat w salonach królują roślinne, zwłaszcza egzotyczne motywy. Dlatego warto zastanowić się nad doborem zieleni do różu. Aby to zestawienie było oryginalne i świeże, wybieraj z głębokich, stonowanych odcieni, które kojarzą się z lasami deszczowymi. Dobrym typem będzie także klasyczna butelkowa zieleń, której urok nigdy nie gaśnie.

Jeszcze więcej świeżości

W przypadku gdy chcemy osiągnąć w salonie efekt optymizmu i świeżości, z pewnością zadowoli nas wizja łączenia różu z odcieniami niebieskiego. Bardziej poważny efekt uzyskamy za sprawą odcieni wpadających w granat, a odczucie przejrzystości zapewni wyrazisty kolor  Marina Blue z kolekcji Beckers Designer Colour.

Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, która zapewni sukces każdej aranżacji z różem. Kolory zestawiane z nim, powinny być bardziej stonowane i poważne – zazwyczaj ciemniejsze lub bardziej przybrudzone. Dzięki temu aranżacja zyska klasę i dawkę  optymizmu. Unikniemy też efektu jaskrawego, krzykliwego wnętrza. Pomimo, że kolor może być stonowany, to nadal będzie wprowadzał pozytywny nastrój w salonie.

www.beckers.pl

Comment here