Każdy alergik w okresie pylenia boryka się że szczególnie uciążliwymi objawami. Bardzo trudne są dla niego zwłaszcza noce, dlatego dobrze jest zastosować kilka skutecznych trików, dzięki którym lato w sypialni alergika nie będzie tak trudne.
Z jakimi dolegliwościami podczas snu w lecie może się mierzyć alergik?
Lato to ciężki okres dla wszystkich alergików. Higiena snu jest więc szczególnie ważna, aby mogli oni efektywnie wypocząć i się zregenerować. Zależnie od alergenu i stopnia zaawansowania alergii może pojawiać się m.in. dokuczliwe świąd, katar, osłabienie, łzawienie oczu czy trudności z oddychaniem. Szczególnym utrapieniem może być połączenie tych objawów.
Właściwy materac dla alergika
Pierwszą i podstawową kwestią, o którą trzeba zadbać w sypialni alergika jest dobór odpowiedniego materaca. Szczególną popularnością cieszą się Senna materace. W ofercie posiada ona materace antyalergiczne, że specjalnymi wkładkami, które skutecznie zwalczają rozwój roztoczy, grzybów oraz bakterii. Takie podłoże znacznie ułatwia alergików noc.
Poszczególne modele są skonstruowane w taki sposób, aby można je było łatwo utrzymać w czystości. Alergicy powinni regularnie odkurzać materac i prać jego wierzchnią warstwę. Dzięki takim praktykom podłoże będzie spełniało swoje zadanie przez naprawdę długi czas. Dla alergików dedykowana jest kolekcja materacy Fit.4.Sleep Cool Breeze. Najlepiej sprawdzą się materace 140 x 200. Zapewnią one odpowiednią ilość miejsca, aby sen był komfortowy i naprawdę zregenerował.
Czystość i jakość powietrza
Kolejną kwestią, o którą trzeba zadbać w sypialni alergika, jest czystość i jakość powietrza. Zalecane jest zastosowanie oczyszczaczy powietrza, które znacznie zmniejszają ryzyko styczności ze szkodliwymi alergenami. Urządzenia tego typu przede wszystkim usuwają różnego rodzaju pyły, roztocza, bakterie, sierści i wirusy. Drugim, ważnym dla alergika sprzętem jest nawilżacz powietrza. Prawidłową wilgotność w sypialni powinna wynosić mniej więcej 40-60%.
Porządek i wystrój sypialni
Sypialnia alergika powinna być także urządzona z dbałością o kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim należy zrezygnować z różnego typu bibelotów i innych przedmiotów, które gromadzą kurz. Liczba dekoracji należy ograniczyć do minimum. Istotne jest także regularne odkurzanie i mycie podłóg oraz innych przestrzeni płaskich jak np. szafki nocne czy parapety. Regularnie warto też przetrzeć przestrzenie trudno dostępne, znajdujące się np. za szafą. Pokój alergika powinien być też regularnie wietrzony. Pościel warto wystawiać na świeże powietrze i ograniczyć dostęp zwierzaków domowych do pomieszczenia.
Styl życia ma wpływ na organizm
W walce z alergią znaczenie ma takie odpowiedni styl życia i wpojenie kilku prostych zasad. Przede wszystkim niedługo przed pójściem spać zaleca się branie prysznica, aby usunąć ze skóry wszelkie pyłki, które gromadziły się i osiadały w ciągu dnia. Alergicy dostrzegają także pozytywne działanie ziół. Warto przetestować działanie określonych specyfików i przekonać się, które najlepiej się sprawdzą. Oczywiście skuteczna walka z alergią jest możliwa tylko jeśli przyjmuje się przepisane leki na alergię zgodnie z zaleceniami specjalisty. Nie należy więc tego lekceważyć i sięgać po medykamenty o regularnych porach. Odpowiednio dobrane dawki środków z pewnością ułatwią zasypianie, pozwolą spokojnie oddychać przez całą noc i zredukują inne, dokuczliwe symptomy. Niektóre lekarstwa są także dostępne bez recepty, jednak alergicy nigdy nie powinni dobrać sobie terapii na własną rękę. Tylko środki przepisane przez specjalistów mogą przynieść prawdziwą ulgę.
Odpowiednie urządzenie sypialni dla alergika to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba pamiętać przede wszystkim o doborze materaca, który jest dedykowany właśnie alergików i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się kurzu i roztoczy. Dobrą praktyką jest także ograniczenie liczby bibelotów, które łapią kurz oraz regularne odkurzanie i mycie podłóg oraz innych powierzchni. W sypialni alergika nie powinno zabraknąć oczyszczaczy oraz nawilżacz powietrza, a także dobrze jest pamiętać o regularnym wietrzenie pomieszczenia i nie wpuszczaniu do niego domowych zwierząt, które także są siedliskiem alergenów, kurzu i roztoczy. Oczywiście bardzo ważne jest także przyjmowanie określonych leków zgodnie z zaleceniami od alergologa. Nie powinno się przerywać kuracji, ani zmieniać przyjmowanych środków na inne, jest to bardzo ważne. Leki zaleca się przyjmować w stałych porach.
Artykuł sponsorowany.
Comment here