Dekoracje

Gustowne dodatki do nowoczesnego domu

Gustowne dodatki do nowoczesnego domu

Każdy, przed kim stanęło wyzwanie urządzenia własnego domu albo mieszkania zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe zadanie. Podstawą oczywiście są kolory ścian czy podłóg, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Później przychodzi pora na dobranie odpowiedniego, gustownego oświetlenia, a także mebli. Jednak takie lokum ciągle wydaje się puste i bez charakteru, niezależnie od tego, jak dobrze to wszystko będzie ze sobą harmonizować. Charakter wnętrzom nadają dodatki, takie jak minimalistyczne obrazy w designerskich i nowoczesnych wnętrzach albo bibeloty w pokojach urządzonych klasycznie.

Obraz obrazowi nierówny

O ile w rustykalnym salonie świetnie może się sprawdzić nawet przysłowiowy jeleń na rykowisku, o tyle pokoje utrzymane w stylistyce loftowej, nowoczesnej czy skandynawskiej wręcz proszą się o wiszące na ścianach obrazy minimalistyczne. Są one bardzo proste, ale gustowne i podkreślają we wspaniały sposób indywidualny styl domowników, a dodatkowo prezentują się o wiele bardziej okazale niż powszechnie dostępne plakaty. Jednak kupując obrazy warto pamiętać o tym, że przesada bywa kiczowata, a także o tym, by koniecznie upewnić się, że zakupiony egzemplarz to poświadczony certyfikatem oryginał wprost od artysty.

Obrazy minimalistyczne często są kopiowane i podrabiane, dlatego certyfikat to podstawa. Dlatego też nie warto kupować ich na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych, a sprawdzić profesjonalne galerie, również internetowe. Często są one prowadzone w kooperacji z młodymi artystami, ale także z tymi bardziej znanymi i cenionymi. To właśnie tam można najłatwiej wypatrzyć prawdziwe artystyczne cudowności.

Dlaczego nie plakat?

W plakatach oczywiście nie ma absolutnie niczego złego, ale projektując wystrój i dodatki własnego mieszkania lub domu, chcemy żeby prezentował się on naprawdę wyjątkowo. Pewność absolutnej niepowtarzalności dają jedynie oryginalne obrazy, w które artyści malarze przelali część swojego natchnienia i artystycznej duszy. Takie obrazy minimalistyczne mimo swej prostoty od razu rzucają się w oczy i z pewnością zostaną docenione nie tylko przez nas samych, ale i naszych gości.

Obrazy minimalistyczne częstokroć ukazują sobą prawdziwe piękno i kunszt, czego nie można oczekiwać od powielanego masowo plakatu. Mogą przedstawiać figury geometryczne, ludzi, a nawet budynki, które po prostu będą przedstawione w typowej dla minimalizmu formie. Dlatego każdy wybierze spośród nich coś, co przemówi mu prosto do serca i będzie cieszyło oko.

Comment here