Porady

Dlaczego warto zainwestować w system monitoringu w swojej firmie?

Dlaczego warto zainwestować w system monitoringu w swojej firmie

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo obiektu, maszyn, ważnych umów i dokumentów, przechowywanych w firmie sprzętów oraz towaru wie każdy przedsiębiorca. Jeśli jeszcze nie masz systemu monitoringu, pora to zmienić. Zobacz, jakie korzyści może Ci przynieść czujne oko kamery, które intensywnie pracuje, gdy Ty śpisz spokojnie w swoim domu.

Po pierwsze: spokój

Trudno przecenić poczucie spokoju, które będzie towarzyszyć Ci na każdym kroku. Gdziekolwiek jesteś – w domu, na wakacjach, podczas zagranicznego wyjazdu w interesach – zawsze masz pewność, że obiekt, w który włożyłeś tyle wysiłku i środków jest w pełni bezpieczny. To uczucie, na które warto wydać każde pieniądze.

Po drugie: pewność

Czujne oko kamery nigdy Cię nie zawiedzie. Wyśledzi najmniejszy ruch. Czarno na białym pokaże, gdy pracownik pod Twoją nieobecność wyniesie z firmy ważne dokumenty. Ułatwi też rozwiązywanie konfliktów na linii pracownik – klient, gdy prowadzisz sklep internetowy i pojawia się spór o sposób zapakowania produktu lub jego obecność w paczce. Wystarczy zajrzeć do systemu, aby prześledzić moment pakowania i nadawania przesyłki, uchwycony na monitoringu. Zajrzyj na stronę https://impuls.com.pl/kamery/, aby poznać szereg rozwiązań wspierających codzienne funkcjonowanie Twojej firmy. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo swojego przedsiębiorstwa, może zainteresować Cię również montaż alarmów (Kraków może pochwalić się sporą liczbą wyspecjalizowanych podmiotów).

Po trzecie: dyspozycyjność

Monitoring nie robi sobie urlopu, nie choruje, nie ma rodziny i dzieci – w przeciwieństwie do pracowników ochrony, którzy nie zawsze będą do Twojej dyspozycji. Są tylko ludźmi, dlatego spotykają ich zdarzenia losowe, a każdy dzień ich absencji kosztuje Cię – i to niemało. Aby nie komplikować sobie życia, wystarczy zainwestować w system kamer, które będą miały pod okiem cały Twój firmowy dobytek.

Po czwarte: obiektywny dowód wykroczenia lub przestępstwa

Jeżeli podejrzewasz któregoś ze wspólników lub pracowników o nieuczciwe działania, dzięki obecności kamery możesz łatwo przekuć swoje przypuszczenia w konkretne dowody. Za sprawą monitoringu będziesz miał pewność, że nie oskarżasz żadnej z osób bezzasadnie, a Twoje stanowisko jest w pełni obiektywne i udokumentowane nagraniem z kamery. Możesz wykorzystać je jako dowód w sądzie lub przedstawić organom ścigania.

Po piąte: bezpieczeństwo aut w firmie

Na teren Twojej firmy przyjeżdża wielu kontrahentów. Pojawiają się również dostawcy, dystrybutorzy i przedstawiciele handlowi. Może się zdarzyć, że w wyniku pośpiechu jednego z kierowców lub wandalizmu osób postronnych auta znajdujące się na Twojej posesji ulegną zniszczeniu. Wówczas obraz z kamery przemysłowej da pełny wgląd do zdarzeń. Montaż kamer (Kraków dysponuje bazą specjalistów zajmujących się tego typu usługami) dostarczy dowodów na okoliczności, w których powstały uszkodzenia. Może to mieć znaczenie w przypadku ubiegania się o odszkodowanie w Twojej firmie ubezpieczeniowej.

Comment here