Jeśli chcesz cieszyć się z funkcjonalności, jakie oferuje inteligentny dom, koniecznie musisz poznać korzyści z posiadania takie instalacji. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak zabrać się za przygotowywanie inteligentnego domu i jak sprawić, aby ten działał, zachwycając każdego domownika.
Inteligentny dom – co można kontrolować?
Decydując się na inteligentny dom, warto wiedzieć, że jego działanie to nie tylko zdalne sterowanie oświetleniem czy automatyczne rolety, które działają wedle określonego schematu. Pod inteligentny budynek można podpiąć różne urządzenia i instalacje. W ten sposób jedna aplikacja mobilna czy naścienny panel są w stanie kontrolować cały system grzewczy, pompy ciepła, fotowoltaika, monitoring, alarmy, ogrodzenie, bramy garażowe, sprzęty RTV i AGD, a nawet baseny, sauny, klimatyzację czy wentylację. Dzięki temu wszystko może działać spójnie i bez żadnych zarzutów.
Smart Home to również inteligentny ogród. Działanie systemu może obejmować całą posesję, a nie tylko obiekt budowlany. W ogrodzie pod inteligentny dom warto podpiąć światła, monitoring, różnego typu urządzenia, np. zraszacze czy lampy grzewcze. Warto również pomyśleć o blokadzie poszczególnych furtek po określonej godzinie i działaniu fotopułapek, które mogą znacząco poprawić bezpieczeństwo na terenie posesji.
Inteligentny dom – oszczędność czy niepotrzebny wydatek?
To, co charakteryzuje inteligentny dom, to szybki zwrot inwestycji. Taki system nie tylko ułatwia szybkie i zautomatyzowane działanie urządzeń, które można zawsze kontrolować za pomocą aplikacji. Przede wszystkim wpływa on na sposób funkcjonowania poszczególnych sprzętów i instalacji. W każdej chwili można ustawić poszczególne elementy całego systemu tak, aby działały możliwie najbardziej energooszczędnie. Dzięki temu Home automation znacząco poprawia stan domowego budżetu. Inwestycja tego typu może zwrócić się już po kilku latach użytkowania. Najlepiej jest połączyć tworzenie inteligentnego domu z zieloną energią, czyli z fotowoltaiką i pompami ciepła.
Takie rozwiązanie przynosi wysoki poziom korzyści nie tylko dla budżetu domowników, lecz także dla zdrowia planety. Dlatego automatyka domowa powinna stać się codziennością i uniwersalnym rozwiązaniem w każdym mieszkaniu czy domu. Zastanawia Cię, ile kosztuje inteligentny dom? Cena jest zależna od wielu czynników. Skontaktuj się z nami, sprawdź naszą stronę internetową: nestino.pl – Inteligentny dom – Lublin.
Systemy energooszczędne – podstawa, na której działa inteligentny dom
Inteligentne domy działają z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania, które umożliwia ich sprawną pracę. Jednym z nich jest innowacyjny system HEMS. Inaczej nazwać go można zespołem urządzeń i nowoczesnego oprogramowania, który pozwala na komfortowe i energooszczędne działanie całego inteligentnego domu. To, co wyróżnia system HEMS to możliwość dopasowania go w pełni do swoich potrzeb, tak aby każdy domownik był zadowolony z działania swojego Smart Home.
System HEMS składa się ze specjalnych modułów komunikacyjnych. Dzięki temu te mogą się ze sobą swobodnie łączyć i komunikować. Główne połączenia widoczne są pomiędzy instalacją fotowoltaiczną a wentylacją, klimatyzacją i wszelkimi listwami i gniazdami, które napędzają urządzenia domowe. W ten sposób można bezproblemowo określić, ile energii jest potrzebne do danego miejsca i sprzętu, co pozwala znacząco ograniczyć wydatki za prąd.
Jeśli chcesz, aby Twój dom pomógł Ci w codziennym życiu, postaw na Smart Home. Możesz cieszyć się z odkurzonego mieszkania przed powrotem do domu, umytych naczyń, wypranego prania, świeżo zaparzonej kawy, czystego powietrza, idealnej temperatury ustawionej zgodnie z własnymi potrzebami czy nawet z naładowania elektrycznego samochodu, jeśli tylko tego będziesz chcieć. Wystarczy, że klikniesz odpowiednie opcje w aplikacji. Niezależnie czy jesteś w Lublinie, czy po drugiej stronie świata. Twój inteligentny dom zrobi to, co ustalisz!
Comment here