Kuchnia

Akcesoria kuchenne, które ułatwiają życie

Akcesoria kuchenne, które ułatwiają życie

Bez względu na to, ile czasu spędzamy na gotowaniu, akcesoria kuchenne bezsprzecznie pomogą nam w przygotowaniu zarówno prostych, jak i bardziej zaawansowanych potraw. Niektóre z nich automatycznie przychodzą nam na myśl: kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, miksery czy blendery. Jednak istnieją takie akcesoria kuchenne, które są w stanie zaoszczędzić nam czasu i wysiłku wkładanego w przygotowywanie posiłków. Mimo to albo nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, albo nie doceniamy ich możliwości.

Warto poświęcić chwilę na zagłębienie się w świat akcesoriów choćby po to, by przekonać się jak bardzo mogą ułatwić nam funkcjonowanie w kuchni i utrzymanie jej w nieskazitelnym porządku. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepu internetowego DUKA, by odkryć niezwykłe (często zupełnie nam nieznane) królestwo o nazwie akcesoria kuchenne. Zachęcamy do wspólnej eksploracji tego wyjątkowego świata, w którym każdy znajdzie produkt dla siebie – i zada sobie pytanie: „Czemu wcześniej nie zagościł on w mojej kuchni?!”

Utrzymanie porządku

To często prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które żyją bardzo często “w biegu”, do czego zmuszają nas obecne czasy. Okazuje się jednak, że potrzeba niewiele, aby w kuchni panował idealny porządek. Wcale nie potrzeba do tego spędzać długich godzin na sprzątaniu lub ciągłej reorganizacji szafek i szuflad. Bądźmy szczerzy, nikt nie ma czasu na to, aby regularnie układać swoje życie i naczynia od nowa. Z wykorzystaniem akcesoriów kuchennych można raz na zawsze znaleźć miejsce dla wszystkich produktów, jakie znajdują się w kuchni – bez względu na ich ilość, a także bez względu na rozmiary samego pomieszczenia! Co może pomóc? Na przykład:

  • akcesoria do przechowywania żywności: zbędne? Wręcz przeciwnie! Nie tylko pomagają uporządkować kuchnię, zaoszczędzić miejsce, ale też zakończyć raz na zawsze problemy takie jak: „Torebka z mąką znowu się rozdarła – sprzątanie zajmie wieki!” czy „Czemu ta przyprawa straciła zapach? Wywietrzała tak szybko?”. Za pomocą pojemników na żywność, nareszcie uda nam się zapanować nad porządkiem:
    – pojemnik słój kuchenny DUKA JARL, wykonany ze szkła i ze szczelną pokrywką, pozwala na przechowywanie mąki, bułki tartej czy makaronów. Ulokowany w szafce lub w szufladzie, zawsze będzie pod ręką, a korzystanie z niego stanie się czystą przyjemnością!
    – pojemnik kuchenny na czosnek i cebulę DUKA PARADISE, wykonany z porcelany, pięknie zdobiony i szczelny. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że pozostawianie na blacie cebuli i czosnku jest złym pomysłem. Cebula szybko ciemnieje, a czosnek może się zepsuć. Dzięki zamknięciu ich w pojemniku, chronimy byliny i warzywa przed działaniem promieni słonecznych i przedłużamy ich przydatność do spożycia.
  • pojemniki na przyprawy: absolutnie niezbędne w każdej kuchni! Pozostawione w otwartych opakowaniach, nie tylko wietrzeją, ale i szybciej się psują („zapach” zepsutej przyprawy do kurczaka jest doznaniem, jakiego nie życzy się nawet wrogowi). Na szczęście w sklepie DUKA istnieje ogromny wybór pojemników na przyprawy, wśród których każdy znajdzie idealne rozwiązanie, skrojone na miarę swoich potrzeb. Szczelnie zamknięte słoiczki wyeliminują problem rozsypywania się przypraw czy ich przedwczesnej utracie aromatu. Przy jednoczesnym zapewnieniu, że nawet jeśli przechowamy jakąś przyprawę długo po zakończeniu jej terminu przydatności, zapach zepsucia ograniczy się do wnętrza słoiczka i nie roztoczy się na całą kuchnię.

Porządek to jednak nie tylko uporanie się z przechowywaniem żywności, ale też organizacja przyborów do mycia naczyń i blatów. Z pomocą przyjdzie nam praktyczny organizer kuchenny z dozownikiem na płyn VIALLI – estetyczny i praktyczny, łączący w sobie zalety ociekacza, dozownika na płyn do mycia naczyń (o pojemności 350 mililitrów), a także suszarki na gąbkę lub ściereczkę.

Łatwiejsze przygotowywanie potraw

W żadnej kuchni nie może zabraknąć sztućców, zastawy stołowej, szklanek i filiżanek, garnków, patelni czy desek do krojenia. To absolutna podstawa. istnieją jednak akcesoria, które mogą dodatkowo ułatwić przyrządzanie potraw – i nie mamy tu na myśli kuchenek mikrofalowych, a bardziej „nieoczywiste” urządzenia, dzięki którym gotowanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze!

  • wszystkim, którzy zmagają się z przygotowaniem własnoręcznie wykonanego makaronu, z pomocą przyjdzie maszynka do makaronu DUKA PASTA. Wykonana ze stali nierdzewnej, ułatwia wałkowanie ciasta i cięcie makaronu tagliatelle i tagliolini. Ten produkt umożliwia wybór kilku grubości wałkowania i dwóch rodzajów cięcia, a mocowanie do stołu ułatwia wykonanie pracy. Choć obsługiwany jest ręcznie, nie wymaga nadmiernej siły i znacznie ułatwia przygotowywanie własnoręcznego makaronu. Z pewnością zostanie doceniony przez wszystkich, którzy dotąd spędzali nad tą czynnością dużą ilość czasu i wkładali w nią zdecydowanie więcej wysiłku!
  • dobrze przyprawione potrawy – to jest to! Z własnoręcznie posiekanymi ziołami? Kto próbował, ten wie, że warto. Ale siekanie ziół nawet najlepszym nożem, pochłania i czas i energię. Rozwiązaniem problemu może być siekacz do ziół z deską DUKA VAXANDE! Produkt wykonany z drewna i stali nierdzewnej, znacznie umili i usprawni pracę. W zestawie znajdziemy zakrzywione ostrze z dwoma wygodnymi uchwytami i drewnianą deseczkę, której wymiary i konstrukcja sprawiają, że posiekane zioła nie znajdą się poza jej obrębem. A zatem nie tylko szybsza i wygodniejsza praca, ale i mniej sprzątania po jej wykonaniu!
  • kurze jajka trafiają na wiele polskich stołów nie tylko w okresie Wielkiej Nocy. Są nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Problemem bywa natomiast ich krojenie (kładzione na kanapkę zbyt grube plastry nie wyglądają estetycznie), a siekanie ich w kostkę do sałatki czy też podania z majonezem, bywa utrapieniem. Zwłaszcza jeśli kroimy jajka tuż po ich wyjęciu z garnka – nie ma chyba osoby, która w czasie tej czynności nie narzekałaby na to, jak są gorące! Dzięki wykorzystaniu krajalnicy do jajek DUKA BASIC, jajko zostanie pokrojone na idealnie równe plasterki, bez konieczności przytrzymywania go ręką. Co więcej – z wykorzystaniem tej praktycznej krajalnicy można też pokroić sery (takie jak mozzarella), gotowane warzywa czy pieczarki.
  • przygotowywanie wielu potraw wymaga precyzji i wiedzą o tym zarówno kucharze amatorzy, jak i osoby, które od czasu do czasu chcą ugotować coś smacznego (na przykład w oparciu o przepis znaleziony w Internecie). Osiągnięcie sukcesu zależy w dużej mierze od dokładności i odpowiednich proporcji poszczególnych składników. Kucharz amator może ocenić je „na oko”, choć jest to metoda zawodna. Początkujący adept, może mieć natomiast duże trudności z oszacowaniem wagi produktów czy wykorzystaniem odpowiedniej ilości mililitrów wody, czy mleka, niezbędnych do przygotowania np. naleśników. I tu wkraczają akcesoria absolutnie niezbędne w każdej kuchni, której użytkownik samodzielnie przygotowuje potrawy (nawet, jeśli robi to tylko raz czy dwa razy w tygodniu). Miarka kuchenna DUKA SOREN 1000 ML, wykonana jest z transparentnego szkła, a na jej powierzchni znajduje się czytelna podziałka, ułatwiająca nabranie do niej dokładnie takiej ilości dowolnego płynu, jakiej potrzebujemy! Z kolei waga kuchenna elektroniczna DUKA KITCHEN pozwoli nam wreszcie dokładnie zważyć przygotowane składniki i zachować podane w przepisie proporcje – dosłownie co do grama! Dodatkowa opcja obliczania objętości wody i mleka czy też tarowania to niezwykle praktyczne funkcje.

Świat akcesoriów kuchennych

Warto odwiedzić sklep internetowy DUKA i samemu sprawdzić, co dokładnie przyda się w naszej kuchni, ułatwi nam pracę, utrzymanie czystości oraz organizację. Wybór odpowiednich akcesoriów kuchennych pozwala oszczędzić czas i sprawia, że dzięki ich wykorzystaniu, przygotowywanie potraw staje się szybsze i znacznie przyjemniejsze.

Comment here