Porady

5 zalet mieszkania dobrego do wynajęcia

5 zalet mieszkania dobrego do wynajęcia

Inwestorzy, którzy od lat kupują mieszkania, by je wynająć, wyraźnie zauważają, że zmienił się profil klienta-lokatora. Osoby szukające lokum na wynajem w dużym mieście, nie zadowolą się nijakim wnętrzem w starym budynku z wielkiej płyty. Jeśli więc dysponujesz gotówką, za którą chcesz kupić mieszkanie na wynajem, zwróć uwagę na 5 atutów wygodnego lokum.

1. Mieszkanie pachnące nowością

Nowe mieszkanie zawsze ma przewagę nad leciwym. Nie chodzi tylko o jego ogólny wygląd, ale też takie szczegóły jak gładkość ścian, sufitów i sama technologia budowy. Nowoczesne budynki z mieszkaniami są znacznie lepiej izolowane od chłodu, hałasu, ale także kanalizacja czy cała elektryka jest mniej zawodna.

2. Dobry układ pomieszczeń

Któż nie pamięta starych mieszkań z małą łazienką, ślepą kuchnią czy przechodnimi sypialniami? Żeby znaleźć lokatorów, trzeba kupić mieszkanie z wygodnym układem pomieszczeń, w którym znajdzie się słoneczna i dobrze wentylowana kuchnia. Taras przed domem czy balkon to kolejne atuty wygodnego mieszkania, a miejsce parkingowe to oczywistość.

3. Niskie opłaty za media

Tutaj znowu widać wyraźną przewagę nowego budownictwa nad starym. Mieszkanie w kamienicy czy w bloku z wielkiej płyty wiąże się z wyższymi opłatami np. za wodę i obsługę nieruchomości. Jeśli chcesz mieć lokatorów w mieszkaniu, zachęcisz ich niskimi opłatami za media. Ważny jest także dostęp do telewizji kablowej czy szybkiego internetu. Nowoczesne budownictwo to gwarantuje.

4. Dzielnica z wygodną infrastrukturą

Potencjalny lokator sprawdzi, czy na osiedlu jest przystanek autobusowy, przychodnia zdrowia i szkoła, czy daleko trzeba jechać po zakupy albo, czy na miejscu można pójść do kina lub na basen. Szukaj mieszkania w modnej dzielnicy mieszkalnej, gdzie nie brakuje atrakcji dla całych rodzin.

5. Blisko do centrum

W centrum miasta zawsze wiele się dzieje. Niektórzy dojeżdżają do pracy, na zakupy, do restauracji, inni w centrum umawiają się z przyjaciółmi. Jeśli mieszkanie będzie daleko od serca miasta albo dojazd będzie trudny, potencjalni lokatorzy będą kręcili nosem.

Oto najlepsze mieszkania na wynajem w Krakowie

Nie musisz jeździć po całym Krakowie i szukać dzielnicy mieszkalnej, w której kupisz idealne mieszkanie na wynajem. Wystarczy przyjrzeć się ofercie dewelopera Super Krak S.A., który prowadzi sprzedaż mieszkań z III etapu inwestycji Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Lokale w budynkach wielorodzinnych położonych w dzielnicy Prądnik Czerwony spełniają wszelkie wymagania współczesnych lokatorów, począwszy od świetnego układu, przez jakość wykonania, po bliskość do centrum biurowego, ścisłego centrum miasta i wszelkiej infrastruktury niezbędnej do wygodnego życia.

Comment here